KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Akvatint 13004351
nr 1300 4351
André Masson
(1896-1987), Frankrike
"Demon", 1976. Signerad, numrerad 26/50, etsning och akvatint. Motivet: 28x20 cm
André Masson, fransk målare och grafiker född i Balagny 1896, död i Paris 1987.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 13 januari 2020
kl 19:01:32
300 kr
400 kr
André Masson
Läs mer om André Masson